Karpacz

Karpacz to bogate w walory turystyczne miasteczko zlokalizowane w samym sercu Karkonoszy, których najwyższe partie także wchodzą w granice miasta, ze Śnieżką włącznie. Karpacz, oprócz przyjaznego, górskiego kurortu jest przede wszystkim rozwiniętym ośrodkiem sportowo-rekreacyjnym zarówno latem, jak i zimą.

 

Rocznie odwiedza to miasto średnio 150 tysięcy turystów. To stąd rozpoczynają się liczne szlaki turystyczne w Karkonosze. Wśród masy atrakcji, turyści i wczasowicze mogą wybierać zarówno wśród wielu zabytków, muzeów,  wystaw, parków rozrywki, basenów i aquaparków, obiektów sportowych i rekreacyjnych, atrakcji dla dzieci, wyciągów i stoków narciarskich czy przepięknych i unikalnych walorów przyrodniczych.

Jeśli chodzi o te ostatnie to będąc tu koniecznie trzeba odwiedzić m.in.: najwyższy szczyt Sudetów – Śnieżkę, kotły Małego i Wielkiego Stawu, Dziki Wodospad, zaporę na rzece Łomnicy czy ciekawe formacje skalne tj, Pielgrzymy, Słonecznik, Kotki oraz Krucze Skały. Na szlakach górskich nie brakuje też popularnych schronisk tj. Samotnia, Strzecha Akademicka, Dom Śląski, Nad Łomniczką i wiele innych.

W samym mieście warto zobaczyć arcyciekawe ekspozycje Muzeum Zabawek, Muzeum Sportu i Turystyki, Karkonoskich Tajemnic, Centrum Informacyjnego KPN, Wystawy Skarby Ziemi Juna, Muzeum Konsol do Gier czy Interaktywnej Wystawy Modeli z Klocków LEGO. Punktem obowiązkowym jest też zabytkowa Świątynia Wang. Zarówno dzieci jak i dorośli zachwyceni też będą wizytą w jednym z kilku tutejszych aquaparków, kręgielni czy parków linowych, w Bajkowej Chacie czy na letnim lub zimowym torze saneczkowym.

A propos zimowych atrakcji, w Karpaczu mieści się kilkanaście doskonale przygotowanych stoków i wyciągów (w tym 2 całoroczne), o zróżnicowanych poziomach trudności. W mieście uprawiać można też takie aktywności jak narciarstwo biegowe, snowtubing, jazda na sankach czy jazda na łyżwach.

 

Jak widać, Karpacz to miasto doskonałe dla każdego i o każdej porze roku. Serdecznie zapraszamy!

LOKALIZACJA

ul. Podleśna 3, 58-540 Karpacz